Вероятно за мнозинството отдавна не съществува дилема в избора между тоалетна чиния с казанче тип моноблок или структура за вграждане grohe или дори не чак толкова популярна. Причините за това са много и от различно естество.
Първата причина е доста по голямата естетическа издържаност и завършеност в банята от гледна точка на дизайн при вградения вариант. След монтажа се вижда просто един елегантен бутон, който може да бъде и уникално дизайнерско изпълнение.
Втората основна причина е възможността за лесно и бързо хигиенизиране, тъй като в случая се ползва конзолна тоалетна чиния, а не както при моноблок тоалетната чиния да е стъпила на пода върху плочките и около нея да се събира мръсотия, а същевременно достъпът от някои страни да е затруднен. Всъщност едва ли за някого някога е имало съмнение и колебание кой е по-добрият вариант. Причината за това да продължават да се купуват моноблоци се дължи основно на три фактора. Първият е инерцията и навика, че така изглежда тоалетната чиния. Вторият винаги е бил традиционно по-високата цена на структура за вграждане grohe или друга.
Третият фактор е или поне беше малкото познаване на конструкцията, начина на работа и евентуалното сервизиране на такъв тип артикул. Страхът от това какво следва ако се развали, как се поправя и ескалирането на този въпрос до меко казано абсурдното решение, че ще бъде необходимо да се разбива банята за да може някой елемент да бъде подменен, често бе причина до скоро изборът на моноблок да надделее пред монтажа на структура за вграждане grohe, видима, geberit или която и да е друга.
За онези които все още не са запознати смело бихме могли да кажем, че поставянето на моноблок никак не е актуално, съпоставени с равни критерии моноблокът не е по-евтин от структура за вграждане grohe или друга марка. А за последното свързано с къртенето на банята е някакъв мит и дебело подчертаваме пълен абсурд. Една структура за вграждане grohe се състои от няколко елемента. Първото е металният модул на рамката. Той просто при различните производители е с различни размери. Например при производители като grohe, viega, geberit, alcaplast дължината на модула е 50см, като това всъщност е най-често срещаният размер.
Друга по малка структура за вграждане предлага турският завод Sanica. Техният модул е с дължина 40см и като изпълнение е доста добър. Най-малката по размер структура за вграждане е тази на Идеал Стандард като нейната дължина е само 35см. Такъв тип компактни структури за вграждане обаче обикновено се ползват по принуда, а не толкова по предпочитание. Водосъдържателят или така нареченото казанче при всички производители е с вместимост шест литра и с много редки изключения самите бутони за структури за вграждане са с възможност за избор на два вида струя три и шест литра.
Една от основните разлики при структура за вграждане Grohe отличаваща я от останалите производители като начин на работа е това, че работи на принципа на пневматиката чрез нагнетяване на въздух посредством който се задвижва поплавъчният механизъм и водата изтича обливайки висящата тоалетна с избраният обем. При всички останали марки като Geberit, Viega и Alcaplast например бутоните са механични и активирането на поплавъчният механизъм се осъществява посредством шпилки.
Всъщност темата с бутоните е съществена когато се говори за структури за вграждане, тъй като активаторът е един от най-скъпите елементи в една структура за вграждане. Освен познатите варианри в бяло или хром от полимер има и бутони от стъкло, бутони от неръждаема стомана, бутони със сензори, с лед осветление, с матирано или дървесно покритие, включително и в цвят старо злато както и такива с причудливи изображения.
Друго основно нещо което е необходимо да се знае за всички структури за вграждане е това, че са съвместими с цялата гама всиящи тоалетни независимо на кой производител са, като трябва да се има предвид и това, че рядко производителите на структури за вграждане предлагат своя гама висящи тоалетни. Например немският завод Grohe е един от лидерите в производството на структури за вграждане, но не произвежда керамика към момента.